Get Adobe Flash player

KALENDARZ WYDARZEŃ

17.02.2019 - Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, sympatyków i chcących do nas dołączyć na  WALNE ZEBRANIE OSP ZAWADA

Najświeższe aktualności: https://web.facebook.com/ospwzawadzie/

Zawadzki Ruch Światło - Życie świętował zakończenie roku...

Zawadzki Ruch Światło - Życie świętował zakończenie roku ...

"Zapraszamy na bal sylwestrowy", ogłaszali wszem i wobec animatorzy. "Coś tu nie gra" zapytacie? Nie, w żadnym wypadku! W sobotę 23-go XI 2013r. świętowaliśmy zakończenie roku liturgicznego, dziękowaliśmy za niego, przepraszaliśmy za to co złe. A nazwa była po to, by uświadomić każdemu mocno, że posiadamy duszę, że możemy świętować całym sobą. Jak na zabawę "sylwestrową" przystało, były tańce, śpiewy, życzenia i bardzo ważne: duchowe postanowienia noworoczne, które w kolejnym tygodniu złożyliśmy przed Panem, obok ołtarza. Zapraszamy do ogladnięcia fotografii z tego wydarzenia.

Zawadzki Ruch Światło - Życie pragnie złożyć w tym miejscu, najserdeczniejsze życzenia Wam wszystkim na ten nowy rok:

Niech Was Pan błogosławi i strzeże,  niech obarzy Was wszelkimi łaskami- miłością, radością i nową energią życiową płynącą od Ducha Świętego! Z Bogiem!

Turniej halowy - ministrantów

Ministranci z Zawady stoczyli zacięty bój podczas turnieju halowego. Walczyli jak lwy, jednak nie zajęli miejsca na podium.  

Rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny Ruchu światło - Życie

No i stało się! 13 Września nareszcie rozpoczęliśmy kolejny rok naszej formacji! Rozpoczęliśmy oczywiście od uroczystej Mszy Świętej. Wraz z nami modlili się o łaskę wzrostu duchowego bracia i siostry ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.  A więc teraz nie pozostaje już nic więcej jak zakasać rękawy do walki o Niebo. Co do podziału grup, dowiecie się wszystkiego w najbliższy piątek po Eucharystii ;)

Pamiętajcie o śpiewie o godz. 17 ! Zapraszamy

"Sylwester" w listopadzie

W sobotę 24.11.12r., Ruch Światło Życie  w Zawadzie wspólnie z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi, świętował zakończenie roku kościelnego. Podążając za ks. Markiem naszym Proboszczem, postanowili nie świętować pogańskiej tradycji andrzejek, a w to miejsce zaprosić Pana Jezusa do wspólnego świętowania i radosnego przeżywania zakończenia roku. Ten właśnie  sylwester w listopadzie lub „andrzejek”, przygotowali Animatorzy Oazowi. To co zobaczyłem i przeżyłem wspólnie z nimi przerosło moje najśmielsze oczekiwania. 

Zorganizowane i przeprowadzone były zabawy integracyjne, quiz z wiedzy o kościele, naszej wspólnocie i Piśmie Świętym, pokaz fajerwerków, film motywujący do życia, optymizmu i dostrzegania piękna otaczającego nas świata, modlitwy, poczęstunek oraz zabawa taneczna. To wszystko dopracowane i spójnie połączone.  Cieszymy się jako strażacy, że Remiza w Zawadzie może służyć tak wielu szczytnym celom i niemal każdego dnia w jej murach odbywa się jakieś nietuzinkowe i ważne wydarzenie.   Gratulujemy Oazie jej działalności, bo wszystko co robią, robią na chwałę Bożą, a jest tego bardzo dużo.

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w zakładce Parafia/Ruch Światło-Życie.

Pielgrzymka Ruchu Światło - Życie i Służby Liturgicznej do Kalwarii oraz błogosławieństwo naszej nowej animatorki.

W pierwszym dniu września 2o13 roku radosna nowina stała się faktem, że Kasia Sałach tak naprawdę już od dawien dawna pełniąca służbę animatorki muzycznej w Ruchu Światło-Życie , to dziś w szczególny sposób została pobłogosławiona do tej roli poprzez przyjęcie Krzyża . A stało się to podczas 40 pielgrzymki Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzydowskiej. W miejscu, gdzie jak, co roku mieliśmy okazję znów spotkać się we wspólnotach z rekolekcji wakacyjnych.

A było tak: naszą pielgrzymkę zaczęliśmy od przeżycia drogi krzyżowej odprawionej przez naszego duszpasterza ks. Marka na kalwaryjskich dróżkach. Następnie tuż przed Eucharystią każdy miał możliwość odnaleźć swych znajomych z rekolekcji wakacyjnych. Kolejny punkt programu to punkt kulminacyjny  i szczyt dnia czyli Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, podczas której to  nasza Kasia przyjęła Krzyż animatorski, znak służby i miłości w jednym. Jesteśmy z Niej dumni, gratulujemy jej wyboru i odwagi kroczenia tą drogą.  

Serdeczne podziękowania dla Marcina SKOCZYLAS - epstryk.pl

ZOSP RP Małopolska - ZOSP RP - Strażak

Administrator: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.