Get Adobe Flash player

KALENDARZ WYDARZEŃ

17.02.2019 - Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, sympatyków i chcących do nas dołączyć na  WALNE ZEBRANIE OSP ZAWADA

Najświeższe aktualności: https://web.facebook.com/ospwzawadzie/

Znak OSP Zawada

Nadano nam tytuł:

nos

1, 23, 4

Zapraszamy do obejżenia GALERII. Znajduje sie tam bierząca foto relacja z wszystkich wydażeń. 

Serdecznie zapraszamy 

Znak rozpoznawczy OSP Zawada - "logo OSP Zawada"

logo

Znak rozpoznawczy OSP Zawada ma kształt koła zawierającego w sobie płomień. W czarne koło wpisana została nazwa jednostki oraz rok założenia. Widnieje tam także znak ryby /symbol chrześcijaństwa/ – w naszym przypadku wiąże się to z całkowitym zawierzeniem naszej działalności Opatrzności Bożej oraz Matce Najświętszej . Poniżej daty założenia umieszczone zostało godło Rzeczpospolitej Polskiej jako wyraz umiłowania Ojczyzny, historii oraz patriotyzmu, który strażacy starają się pielęgnować. Napis, godło, rok założenia oraz znak chrześcijaństwa tworzą okrąg i stanowią jedną całość nawiązując do najwyższych wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna.

W środku znajduje się stylizowany płomień w kolorach od żółtego do czerwonego symbolizujący istotę działalności statutowej strażaków. W płomieniu zawarte są symbole mówiące o tym co OSP Zawada postawiła sobie jako priorytety pracy społecznej.

Ręce są symbolem niesienia pomocy w każdej formie oraz współpracy. Chełm symbolizuje straż pożarną i lokalne tradycje. Nuty na falującej pięciolinii  to symbol orkiestry dętej i nieustannego zaangażowania jednostki w rozwój młodych talentów. Znak MDP jest informacją  o działalności bardzo prężnych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Serdeczne podziękowania dla Marcina SKOCZYLAS - epstryk.pl

ZOSP RP Małopolska - ZOSP RP - Strażak

Administrator: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.