Get Adobe Flash player

KALENDARZ WYDARZEŃ

17.02.2019 - Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, sympatyków i chcących do nas dołączyć na  WALNE ZEBRANIE OSP ZAWADA

Najświeższe aktualności: https://web.facebook.com/ospwzawadzie/

Znak OSP Zawada

Nadano nam tytuł:

nos

1, 23, 4

Zapraszamy do obejżenia GALERII. Znajduje sie tam bierząca foto relacja z wszystkich wydażeń. 

Serdecznie zapraszamy 

III Zjazd OW ZOSP RP w Krakowie - odbiór nagrody

Poniżej przepisana adnotacja z kroniki którą powadzi dh Prezes Tadeusz PRZĘCZEK   

19.05.2012r., -  Wydarzenie historyczne.

    W tym roku jak i poprzednim zgłosiliśmy jednostkę do konkursu na „Najlepszą Ochotniczą Straż Pożarną Województwa Małopolskiego w 2012 roku”. Zgłoszenie poprzedziły eliminacje w powiecie przez które, przeszliśmy pomyślnie. Na tą okoliczność opracowaliśmy grubą księgę zawierającą: teksty, zdjęcia, dyplomy i wyróżnienia. Stosowne opinie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Komendanta Powiatowego PSP oraz wielu innych. Kryteria organizowanego przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP konkursu były przejrzyste, a nagrodzona została tylko jedna jednostka. Konkursowe jury ocieniało:

- Osiągnięcia inwestycyjne jednostki w zakresie: jej przygotowania do pełnienia służby oraz realizacji zadań statutowych.

- Efekty współpracy z mieszkańcami, sołectwem i samorządem gminny, na terenie którego działa jednostka.

- Zaangażowanie druhów w organizowanie i udział w imprezach regionalnych i gminnych.

- Promocję swojego terenu i regionu na którym działa jednostka.

     Wszystkie te kryteria spełniliśmy pomyślnie. Uroczystość odebrania nagrody odbyła się w dniu 19 maja 2012 r. Podczas III Zjazdu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego w Krakowie. Poproszeni zostaliśmy do pomocy w obsłudze imprezy jako jednostka wyróżniona. Do Krakowa udali się następujący druhowie: Piotr Motyka, Stanisław Przęczek, Jan Chlebda, Szymon Przęczek, Marian Węgrzyn, Łukasz Sałach, Zbigniew Świętek, Damian Siatka, Tadeusz Przęczek. Do przyjęcia nagrody wystąpili: dh Piotr Motyka, dh Zbigniew Świętek, dh Piotr Sikora oraz dh Tadeusz Przęczek. Uczestniczyliśmy w całym Zjedzie odbierając liczne gratulacje, wykonując pamiątkowe zdjęcia i nawiązując kontakty z nowo poznanymi ludźmi.

    Panie Boże dopomóż nam udźwignąć Twe Wielkie Łaski, którymi nas obdarzasz. Pozwól abyśmy byli dobrym przykładem dla wszystkich, którzy stają na naszej drodze. Bogu Niech Będą Dzięki.

Serdeczne podziękowania dla Marcina SKOCZYLAS - epstryk.pl

ZOSP RP Małopolska - ZOSP RP - Strażak

Administrator: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.