Get Adobe Flash player

KALENDARZ WYDARZEŃ

17.02.2019 - Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, sympatyków i chcących do nas dołączyć na  WALNE ZEBRANIE OSP ZAWADA

Najświeższe aktualności: https://web.facebook.com/ospwzawadzie/

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA w ZAWADZIE

województwo: MAŁOPOLSKIE, powiat: MYŚLENICKI, gmina: MYŚLENICE 


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie istnieje od 1927r. Jej siedziba położona jest 7km od Myślenic, 5 km od drogi krajowej „Zakopianki” i 5km od drogi wojewódzkiej w kierunku Dobczyc. W przeszło 80 letniej tradycji straż w Zawadzie chlubnie zapisała się w ciągu długoletniej działalności. Przykłady poświęcenia w niesieniu pomocy i ratunku są udziałem naszej jednostki  również w  gminie i powiecie.

Swoją pracą i opieką docierają do młodzieży, którą angażują we wspólnym działaniu dla dobra rodziny, środowiska i kraju. Pierwsza remiza została wybudowana w 1930r., zniszczona w czasie działań wojennych (była to m.in. siedziba dowódcy oddziału „Halniak”, Józefa Fijałkowskiego p.s. „Odwet”). Odbudowana po wojnie wysiłkiem strażaków  i społeczeństwa, następnie wychodząc naprzeciw potrzebom, użyczona bezinteresownie na ponad 30 lat na potrzeby edukacji, do czasu wybudowania szkoły podstawowej. W 2005r. podjęta została decyzja i wyburzeniu starej strażnicy bez fundamentów  i budowie nowej. Budynek ten, bowiem nie odpowiadał potrzebom do pełnienia służby. W 2009r. okazała remiza została poświęcona i oddana do użytku.

straznica1 17m

Serdeczne podziękowania dla Marcina SKOCZYLAS - epstryk.pl

ZOSP RP Małopolska - ZOSP RP - Strażak

Administrator: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.