Get Adobe Flash player

KALENDARZ WYDARZEŃ

17.02.2019 - Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, sympatyków i chcących do nas dołączyć na  WALNE ZEBRANIE OSP ZAWADA

Najświeższe aktualności: https://web.facebook.com/ospwzawadzie/

Minione wydarzenia:

Ostatnia droga dh. Michała WIERZBICKIEGO

Po wyczerpującej chorobie (nowotwór) zmarł zasłużony członek jednostki dh Michał Wierzbicki. Sprawował bardzo dobrze funkcje skarbnika w trudnym okresie budowy strażnicy OSP w Zawadzie. Wywiązywał się bardzo dobrze z powierzonego mu zadania.

 

                Uczciliśmy jego pamięć licznie uczestnicząc w pogrzebie jako strażacy wraz z pocztem sztandarowym. Podjęliśmy, zgodnie z ceremoniałem, wszystkie funkcje z tym związane. Do trumny przybity został ozdobny hełm strażacki. Strażacy wynieśli z domu ciało zmarłego, podczas drogi pogrzebowej maszerowali obok karawanu a na Mszę Świętą wnieśli go na ramionach do kościoła i trzymali warte podczas sprawowania Eucharystii. Po raz pierwszy wprowadziliśmy zwyczaj niesienia przez strażaków zdjęcia zmarłego oraz poduszki z jego odznakami. Chciałbym, aby ten zwyczaj wszedł na stałe podczas strażackich pogrzebów. Na cmentarzu włożyliśmy ciało zmarłego do grobu przy dźwięku syreny z samochodu strażackiego. Panie Boże, przyjmij go do swojej chwały. 

Zobacz wszystkie zdjęcia>>>

Serdeczne podziękowania dla Marcina SKOCZYLAS - epstryk.pl

ZOSP RP Małopolska - ZOSP RP - Strażak

Administrator: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.