Get Adobe Flash player

Nadchodzące wydarzenia

- brak

Miejsce poświęcone nieprzeciętnym osobowością z Zawady.

Jeżeli znacie osoby które są w jakikolwiek sposób wyróżniające się (osiągnięcia, twórczość, przedsiębiorczość itp.) zachęcam do wysłania mi informacji do zamieszczenia. Niech dział poświęcony naszym mieszkańcom rozrasta się prężnie. Jako pierwszego zamieszczam Mikołaja WŁODARCZYKA dzięki  jego osiągnięciom  zaczął istnieć ten dział. Polecam  do zapoznawania się z "Zawadzkimi Talentami"

Mikołaj WŁODARCZYK

6Mikołaj Włodarczyk z Zawady jest licencjonowanym zawodnikiem Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów (PZSPZ) oraz światowej organizacji World Sleddog Association (WSA). Sport zaprzęgowy uprawia od 11 roku życia. Jest właścicielem 18 psów rasy Husky Syberyjski. Jako członek Kadry Narodowej reprezentuje Polskę na najbardziej prestiżowych zawodach za granicą wielokrotnie zdobywając Puchar Europy WSA. Mikołaj potrafi połączyć sport z nauką. Jest studentem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystą Ministra Kultury i Ministra Sportu. Głównym sponsorem Mikołaja są jego rodzice, którzy finansują większość jego startów w Polsce i za granicą. Dodatkowo starty Mikołaja wspomagają sponsorzy: Royal Canin (producent karmy dla psów), Holmenkol (smary zawodnicze), Rotter Sleds (producent sań i sprzętu sportowego), Rowerland (producent sprzętu sportowego), Klinika Weterynaryjna Arka (opieka nad zdrowiem psów) oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice. Dwukrotnie Mikołaj otrzymał wsparcie od Pana Jana Burkata, właściciela sieci supermarketów JAN.

Najważniejsze osiągnięcia Mikołaja:

 • - Wielokrotny Mistrz i V-ce Mistrz Polski w kategorii juniorów i seniorów
 • - Wielokrotny zdobywca Pucharu Europy WSA
 • - Mistrz Europy Juniorów WSA - Zuberec (SK) 2007
 • - Brązowy medal w klasyfikacji finałowej Alpirace 2008 w klasie 4NB 
 • - II-gi V-ce Mistrz Europy Seniorów WSA - Kandersteg (CH) 2009 w klasie C1
 • -  Mistrz Europy Juniorów i II-gi V-ce Mistrz Europy Seniorów FISTC - Donovaly (SK) 2010 w klasie C1
 • - V-ce Mistrz Europy Seniorów WSA - Campo Felice (I) 2011 w klasie C1
 • - II-gi V-ce Mistrz Europy Seniorów WSA- Haidmuehle (D) 2013 w klasie C1
 • - Mistrz Polski Seniorów - Radków 2012 w klasie B1
 • - V-ce Mistrz Polski- Zuberec 2013wklasie C1
 • - Aktualny zdobywca Pucharu Europy WSA za sezon 2012/2013 w klasie C1

Osiągnięcia Mikołaja w minionym sezonie zimowym 2012/2013:

 • - Zdobywca Pucharu Europy WSA za sezon 2012/2013 w klasie C1
 • - Puchar Europy WSA Langtaufers(I) 22-23.12.2013 - I miejsce w klasie C1
 • - Scharnitz (A)5-6.01.2013- V miejsce w klasie C1
 • - Otwarte Mistrzostwa Słowacji L’ubovnianske Kupele (SK) 12-13.01.2013 - Międzynarodowy Mistrz Słowacji w klasie B1
 • - Puchar Europy WSA Angerberg (A) 19-20.01.2013- V miejsce w klasie C1
 • - Międzynarodowe Mistrzostwa Bawarii Inzell (D) 23-24.01.2013- Miedzynarodowy V-ce Mistrz Bawarii w klasie C1 i D1
 • - Gaberl (A) 2-3.02.2013- III miejsce w klasie C1
 • - Mistrzostwa Europy WSA Haidmuehle (D) 15-17.02.2013- II V-ce Mistrz Europy w klasie C1
 • - Otwarte Mistrzostwa Polski Zuberec (SK) 23-24.02.2013 - Vice Mistrz Polski w klasie C1
 • - Bad Mitterndorf (A) 9-10.03.2013- III miejsce w klasie C1
 • - III miejsce w Danler Cup 2013 (Angerberg, Gaberl, Bad Mitterndorf)

Link do strony Mikołaja:

www.husky2go.com

oraz na FB

Mikołaj WŁODARCZYK.Serdeczne podziękowania dla Marcina SKOCZYLAS - epstryk.pl

ZOSP RP Małopolska - ZOSP RP - Strażak

Administrator: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.