Get Adobe Flash player

KALENDARZ WYDARZEŃ

17.02.2019 - Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, sympatyków i chcących do nas dołączyć na  WALNE ZEBRANIE OSP ZAWADA

Najświeższe aktualności: https://web.facebook.com/ospwzawadzie/

II miejsce Mikołaja na zawodach psich zaprzęgów w austriackim Werfenweng

3-4 stycznia w Austrii odbyły się pierwsze zawody psich zaprzęgów w sezonie zimowym 2015.

Werfenweng, niewielka miejscowość turystyczna położona niedaleko Bischofshofen (znanego ze skoczni narciarskiej) gościła po raz kolejny zawodników psich zaprzęgów. 

Przez ostatnie dwa lata, organizatorzy byli zmuszeni odwoływać zawody z powodu braku śniegu. W tym roku szczęście im dopisało.

Mikołaj Włodarczyk z Zawady k/Myślenic startował w klasie 6 husky.

Trasa była wymagająca, długie, wyczerpujące podjazdy z dużą różnicą wysokości. 

Po pierwszym dniu zawodów, Mikołaj zajmował pierwsze miejsce  z półminutową przewagą nad Niemcem Andi Birkelem. Trzy dni wcześniej, w Sylwestra, Mikołaj doznał kontuzji podczas treningu i nie był pewny czy w ogóle wystartuje w tych wyścigach. Tym bardziej cieszył się z wyniku.

Wieczorem w sobotę zaczął padać deszcz. Trasa rozmiękła, pod śniegiem stała woda.

W drugim dniu, Mikołaj zgodnie z zaleceniem lekarza nie mógł nadwyrężać kontuzjowanego kolana - musiał pojechać spokojnie i nie narzucać sobie i zaprzęgowi większego tempa. W rezultacie, dwudniowy wyścig ukończył na drugim miejscu, zdobywając srebro. Pierwsze miejsce zajął Andi Birkel, a trzecie zawodniczka Szwajcarii - Karin Hausmann.

 

Starty Mikołaja Włodarczyka w sezonie wspiera UMiG Myślenice.

Mikołaj Werfenweng

tekst: Jolanta Włodarczyk

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

 

Poświęcenie figury upamiętniającej dążenia mieszkańców Zawady do utworzenia Parafii oraz budowy kościoła.

W dniu 22 sierpnia 2014 została poświęcona przez księdza Marka figura Najświętszej Matki Bożej. Figura znajdująca się w naszej miejscowości, przy drodze wiodącej z Sieprawia w kierunku Myślenic. Miejsce jej ustawienia nie jest przypadkowe, ponieważ upamiętnia dążenie mieszkańców Zawady do utworzenia Parafii i budowy kościoła. Bogu niech będą dzięki za Jego Błogosławieństwo jakie otrzymuje nasza miejscowość każdego dnia. Warto wspomnieć o historycznych figurach kościelnych oraz kapliczkach i figurach przydrożnych jakie znajdują się w naszej miejscowości. Świętej Pamięci Pan Jerzy Jarząbek był wielkim orędownikiem ich kultu i zabiegał o ich świetność. Dzięki niemu powstał biuletyn ukazujący historie naszej miejscowości oraz wszystkie ówczesne figury. Znajduje się on na tej stronie: http://ospzawada.pl/miejscowosc-zawada/kapliczki . Nasz Zbawiciel wezwał Pana Jerzego do siebie. W tradycji strażackiej mówimy, iż poszedł On na wieczną Bogu służbę. Dziękujemy tym artykułem rodzinie Pana Jarząbka za jego wkład pracy na rzecz naszej miejscowości. Za Jego dobre i szczere serce oraz każde jego ciepłe słowa których nie żałował. Serdecznie zachęcamy do kontunuowania działa Pana Jerzego.  

 

Serdeczne podziękowania dla Marcina SKOCZYLAS - epstryk.pl

ZOSP RP Małopolska - ZOSP RP - Strażak

Administrator: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.